Pleve.lv

Poe telefoninumber

T: +371 28379999

Oskars Balodis

T: +371 29235045

Ints Kreicšteins

T: +371 29471479

info@pleve.lv

Vienības gatve 153, Rīga

Kasvuhoonekiled

Pakume kvaliteetseid, Saksamaal ja Poolas toodetud kasvuhoonekilesid.  Nimetatud tootjad kasutavad Soex3 kile tootmise tehnoloogiat (kile koosneb kolmest kihist), mis tagab suurepärase mehaanilise vastupidavuse. Kõik kiled sisaldavad kvaliteetset UV stabilisaatorit, mille sisaldus määrab kile UV-kindluse ettenähtud kasutusaastate vältel.

EVE kiled

Kile sisaldab EVA, AF, AD ja IF lisandeid, mis tagavad  parema elastsuse, ühtlasema päikesesooja ja -valguse jaotuse kasvuhoones, samuti hoiavad ära kondensaadi tekke kilel ja udu tekke kasvuhoones ning peegeldavad tagasi sooja, vältides sellega kiireid temperatuuri kõikumisi kasvuhoones.  Soovitatav katuse nurk on 15 kuni 30 kraadi.

Soovitused kasvuhoone paigaldamiseks

Õige kasvuhoone asetuse leidmiseks tuleb eelnevalt selgeks teha peenarde asetus, sest hea saagi eelduseks on taimede õige valgustamine.  Taimede optimaalseks valgustamiseks peavad peenrad asuma põhja-lõuna suunas.  Lubatud kõrvalekaldumine on maksimaalselt 15-20%.  Samuti tuleb kasvuhoonet kaitsta valdavate tuulte eest. Kui see ei ole võimalik, tuleb valida massiivsemad konstruktsioonid. Kasvuhoone peaks olema võimalikult kõrge, sest kuum õhk koguneb kasvuhoone katuse alla. Suurem kubatuur kaitseb ka järskude temperatuurikõikumiste eest, mis soodustab taimede kasvu.   Eriti suur tähtsus on kasvuhoone õige kuju valikul!

Tunnelite eeldused:

  • Ümar kuju ei murra päikesekiiri, tagades ühtlasema temperatuuri ja valgustuse terve päeva jooksul.
  • Talvel ei kogune katusele lund.
  • EVE kile juhib paremini ära kondensaadi.
  • Parem tuulekindlus.
  • Pikem kile kasutusaeg (eeldusel, et see on õigesti paigaldatud).